A MaReSz nemrégiben készített egy rendezvénypiaci helyzetfelmérést, melyből az derült ki, hogy az elmúlt hónapokban az idei rendezvényállomány több mint 80%-a került lemondásra. A cégek nagy többsége 80% fölötti árbevétel kieséssel számol az idei évre. A rendezvényszervezői szektorban dolgozó cégek utolsó tartalékaikból és a járulékkedvezményeknek köszönhetően eddig igyekeztek megtartani a szakképzett munkaerőt, de a rendezvényekkel kapcsolatos további bizonytalanság és a munkahelyvédelmi kedvezmények lejárta viszont hónapokon belül drámai mértékű munkahely megszűnéshez vezethet a szektorban.
Ezért a Magyarországi Rendezvényszervezők és -szolgáltatók Szövetsége továbbra is minden erejével lobbizik a rendezvényszervezői iparág megsegítéséért. Az alábbi témákban adtuk be most a Kormánynak a javaslatainkat:
- Átlátható, világos kommunikációt szeretnénk, és kérjük annak egyértelműsítését, hogy „az 500 fős létszámkorlátozás csak a zenés-táncos rendezvényekre vonatkozik, üzleti események (céges események, konferenciák, bemutatók, szakmai vásárok, csapatépítő programok, stb.) bel – és kültéren létszámkorlátozás nélkül megtarthatók.”
- Hosszabb időtávú előrejelzéseket kérnénk a kiszámítható üzletmenet érdekében és a megrendelői bizalom helyreállításához
- a zeneiparhoz hasonlóan a rendezvényiparág további megsegítését kérjük