Csak MaReSz tagok számára!
Elfelejtett belépési adatok
Kérjük adja meg a szerkesztési jogosultággal rendelkező személy e-mail címét.
Hírek
Fenntartható fellendülést prognosztizálnak az üzleti rendezvények iparágában, a világ szinte összes régiójában
2024. november 13.

Az Events Industry Council (EIC) 2024. október 29-én publikált legfrissebb jelentése szerint a globális üzleti rendezvények iparága 2024 második negyedévében a pandémia előtti szintet meghaladó mértékben bővült: a szállodai csoportos foglalások 106%-ra, az RFP-aktivitás (request for proposals), pedig 99%-ra nőtt a 2019-es évi adatokhoz képest. Az események és a csoportos szállodafoglalások iránti kereslet különösen a Közel-Keleten és Nyugat-Európában erősödött. Ugyanakkor, globális szinten a szállodai árak is jelentősen emelkedtek.
Amint azt az EIC 2023 májusában kiadott, az üzleti események globális gazdasági jelentőségéről szóló tanulmánya kiemeli, az ágazat fokozatosan regenerálódik a világjárványt követően. A tanulmány kiemelten foglalkozik a rendezvényipar fellendülésének megértésével, valamint az ágazat jövőjével.
Az idei jelentés kiemeli: a legfrissebb világgazdasági kilátások szerint a globális fellendülés stabil marad; alaptalanok azok az aggodalmak, melyek szerint egy amerikai egyesült államokbeli recesszió gyengébb növekedési pályára állíthatná a világgazdaságot. Tekintettel az elmúlt években tapasztalt masszív inflációs hatásokra, az Oxford Economics arra számít, hogy a központi bankok óvatosak lesznek, és lassan csökkentik az irányadó kamatlábakat.
 
A jelentés további kulcsfontosságú megállapításai:

  • A Barometer kitér – az üzleti rendezvények árazásának kulcsfontosságú mutatója – a csoportos szállodai szobaárak szintjének visszarendeződésére is: 2024 második negyedévében az ajánlatkérésekre összeállított válaszokban szereplő szobaárak, globális szinten, átlagosan a 2019-es szint 124%-át tették ki.
  • A kis rendezvényekre vonatkozó RFP-aktivitás a 2019-es szint 97%-ára javult; a nagy és közepes rendezvények esetében már korábban megindult ez a javulás és jelenleg a 2019-es szint 104%-án áll.
  • A legnagyobb kockázati tényezők között az éghajlatváltozással összefüggő katasztrofális időjárási események mellett, a geopolitikai feszültségeket, például a közel-keleti, kelet-ázsiai (Kína-Tajvan közötti), illetve az Oroszország és NATO közötti konfliktusokat említik.

A jelentés teljes terjedelmében elérhető innen